محل تبلیغات شما
بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از اینکه عبید الله بین زیاد لعنه الله علیه از کشتن مسلم بن عقیل فارغ شد دستور داد که هانی بن عروه را به قتل برسانند.
او را به بازاری که در آن گوسفندان را خرید و فروش می کردند بردند در حالیکه در طناب بسته بود و می دانست که کشته خواهد شد.
و دائما صدا می زد :
وا مذحجاه وا عشیرتاه
کجایند قبیله مذحج کجایند فامیلها (که به فریادم برسند)
در این هنگام دستان خود را از طناب باز نمود و فریاد می زد : آیا چیزی نیست که با آن از جانم محافظت کنم؟ آیا کاردی، سنگی، استخوانی، نیست؟ تا مرد از جانش دفاع کند؟
دوباره بر سرش ریختند و او را محکم بستند
پس به او گفتند: گردنت را بکش (تا آن را بزنیم) گفت: به خدا قسم این کار را نمی کنم من در دادن جانم سخاوتمند نیستم ، من کسی نیستم که شما را برای قتل خودم یاری کنم.
غلام عبید الله بن زیاد که نامش رشید بود جلو آمد شمشیری به او زد که اثری نکرد(یعنی موجب کشته شدنش نشد) در این هنگام هانی گفت:
إلى الله المعاد اللهم! إلى رحمتك ورضوانك ، اللهم اجعل هذا الیوم كفارة لذنوبی! فإنی إنما تعصبت لابن بنت نبیك محمد صلى الله علیه وآله وسلم
به سوی خداست بازگشت خدایا به سوی رحمت و رضای تو (می آیم) ، خدایا این را کفاره گناهانم قرار ده چون من برای حفظ پسر دختر پیامبرت صلی الله علیه و آله پافشاری کردم
 پس رشید دوباره پیش رفت و ضربه دیگری به او زد و او را به قتل رسانید (رحمت خدا بر او و لعنت ابدیش بر قاتلش باد)
بعد از آن عبید الله بن زیاد دستور داد که بدن مسلم و هانی (رحمهما الله) را سرازیر به سلیب بکشند

آدرس:
مقتل الحسین ابی مخنف ص 57
اعلام الوری باعلام الهدی ج1 ص 444
حیات الامام حسین علیه السلام ج2 ص 410
ابصار العین فی انصار الحسین علیه السلام ص 142
المجالس الفاخره ص 206
الاعلام من الصحابة و التابعین ج 6 ص 126
المجالس العاشوریه ص 143
معالم الفتن ج2 ص 169
وقعة الطف ص 142
الارشاد فی معرفة حجج الله علی العباد ج2 ص 64
غم نامه کربلا (ترجمه لهوف) ص 83
تسلیة المجالس و زینة المجالس ج2 ص 202
عوالم العلوم و المعارف ج17 ص 208
در سوگ آل الله ص 86
الفتوح ج5 ص 61
موسوعه شهادت معصومین ج2 ص 28
بحار الانوار ج44 ص 358
عوالم الامام حسین علیه السلام ص 208
لواعج الاشجان ص 66
الفوائد الرجالیه ج4 ص 27
معجم رجال الحدیث ج20 ص 274
قاموس الرجال ج10 ص 493
تاریخ طبری ج4 ص 285
تاریخ کوفه ص 332

نقل روضه حضرت زهرا س از جانب خداوند تبارک و تعالی برای حضرت رسول

شهادت جون غلام ابوذر غفاری رحمت الله علیهما

شهادت حضرت علی اصغر علیه السلام

ص ,الله ,علیه ,ج2 ,بن ,زد ,ج2 ص ,او را ,به او ,عبید الله ,الله علیه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ارائه ترجمه کتاب های وارکرافت Hugh's style Lisa's receptions gobbdumbgavis نمایندگی toglansguarrext Ernest's game maulidcacu یک دو سه سازه iranian kai Fan Club