محل تبلیغات شما

بسم الله الرحمن الرحیم

امام صادق علیه السلام فرمود : وقتیکه خداوند پیامبر صلی اله علیه و آله را به معراج برد به او گفته شد: خداوند سهخبر به تو میدهد تا بنگرد که صبر تو چگونه است. عرض کرد نسبت به امر پروردگارمتسلیمم و نمی توانم صبر کنم مکر اینکه او به من قوت و توانایی عطا کند. اما آنمطالب چیست؟

به او گفته شد: اول آنها گرسنگی وسختی است که بر تو و بر اهل تو نازل می‌گردد.

عرض کرد : خدایا قبول کردم و راضی هستمو تسلیمم و از تو است توفیق و صبر.

اما دوم تکذیب و ترس شدید است و بخاطرآن همه هستی تو در راه من از دست میرود و اهل کفر با مال و نفس تو می جنگند وبخاطر صبر تو بر اذیتی که می شوی بخاطر اذیت اهل نفاق و درد ها و جراحت ها که درمعرکه نبرد به تو میرسد.

عرض کرد : خدایا قبول کردم و راضیم وتوفیق و صبر از جانب توست.

اما سوم : بخاطر بلاهایی است که براهل بیت تو وارد می شود بعد از تو که آنها را به قتل می رسانند.

اما برادرت (امیرالمؤمنین علیه السلام) از امت تو سرزنش و درشتی و اذیت وآتش زدن و مخالفت نمودن و ظلم می بیند و در نهایت او را به قتل میرسانند.

عرض کرد: خدایا قبول کردم و راضی وتسلیمم و از توست توفیق و صبر.

اما دخترت مظلوم واقع می گردد و محروممی شود و حقش از او غاصبانه گرفته  می‌شود که تو برای او قرار داده بودیو او را میزنند در حالیکه حامله است و بدون اجازه وارد حریم و خانه او می شوند وبعد از آن او بی اعتنایی مردم را خواهد دید و در بین مردم او را ذلیل می شمارند وکسی را نمی یابد که از او دفاع کند و بخاطر اینکه او را می زنند فرزندی را که دررحم دارد می اندازد و بخاطر همان از دنیا می رود.

عرض کرد: انا لله و انا الیه راجعونقبول کردم و راضیم و تسلیمم واز توست توفیق و صبر.

و دو فرزند برادرت یکی از آنها از رویمکر و حیله کشته می شود و حقش سلب می گردد و مورد اهانت قرار می گیرد و همه اینرفتارها را امت تو با او انجام می دهند.

عرض کرد: ما از خدائیم و به سوی اوباز می گردیم تسلیمم و و توفیق و صبر از جانب توست.

اما فرزند دیگر برادرت، امت تو او رابه جهاد با (دشمنان) فرا می خوانند بعد او را با شکنجه به قتل می رسانند و فرزنداو را و آنها که از اهل بیتش همراه اویند به شهادت می رسانند، آنگاه خانواده او رابه اسارت میگیرند و او از من کمک می خواهد و قضای من بر شهادت او و کسانی که با اوهستند قرار گرفته است و شهادت او حجتی است بر تمام کسانی که در روی زمین هستند واهل آسمانها و زمینها با جزع بر او میگریند و ملائکه ای که نتوانستند او را یاریکنند (به آنها اجازه داده نشد) بر او می گریند.

پس بعد از آن از نسل او مردی را خارجمی سازم که به وسیله او تو را یاری می کنم و شبح (روح) او در نزد من در عرش است(در نسخه دیگری آمده که خداوند فرمود : پس از نسل او مردی را خارج می سازم که بهوسیله او امام حسین را یاری می کنم) او زمین را پر از عدل می کند و قسط را در همهجا می گستراند و رعب (ترس) همه جا با اوست (یعنی دشمنان از او می ترسند) از(دشمنان) آن قدر می کشد تا جائی که از او میپرسند (یعنی به او اعتراض می کنند).

عرض نمود: انا لله و انا الیه راجعون.تسلیمم و راضی و از توست توفیق و صبر

آدرس

بحار الانوار ج28 ص 62

مستدرک سفینه البحار ج1ص 507

کامل ایارات ص 549

جواهر السنیه ص 290

برهان فی تفسیر القرآنج4 ص861

تفسیر کنز الدقائق وبحر الغرائب ج14 ص 533

تاویل الایات الظاهرهفی فضائل عتره الطاهره ج2 ص 881

جواهر التاریخ ج3 ص 436

نقل روضه حضرت زهرا س از جانب خداوند تبارک و تعالی برای حضرت رسول

شهادت جون غلام ابوذر غفاری رحمت الله علیهما

شهادت حضرت علی اصغر علیه السلام

تو ,صبر ,ص ,اهل ,توفیق ,بخاطر ,او را ,و صبر ,توفیق و ,عرض کرد ,تسلیمم و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

regraliha sportinformation hanchiafonsubt stoutrodarnee زومتک خندان دلی بسان امین وام ده مرا کنگره 60 _ وب مسافران c60 kuylerheartmo تبلیغات اینترنتی وبلاگ ساندترک